Kleurveranderingen van moedermelk

Kleurveranderingen van moedermelk

Moedermelk heeft, zoals we u in eerdere onderwerpen hebben uitgelegd, geen vaste formule. Dit betekent dat de samenstelling verandert afhankelijk van verschillende variabelen, en dit betekent dat de kleur dat ook kan doen. In feite is dit het geval bij elk shot, omdat het in het begin meer suikerachtig is en aan het einde rijker aan vet. Qua kleur werpt het in het begin blauwachtige tinten en verandert het in geelachtig wit aan het einde ervan.

Een paar dagen geleden ging het geval van een vrouw die op Facebook een vergelijkend beeld deelde van haar moedermelk die gezond was en een ander geëxtraheerd positief voor COVID-19, viraal. We vertellen je hier als anekdote omdat het is wat het is, aangezien de kleur van de melk in dit geval geen negatieve gevolgen heeft. De lactatiekundige en verspreider van sociale media Alba Padró Arocas heeft hier ook invloed op gehad in een van haar laatste Instagram-berichten: “Moedermelk past zich aan de infectieprocessen in het lichaam van de moeder aan en past de samenstelling aan om de baby te beschermen en u voorzien van meer immunoglobulinen (afweer). Je kunt je melk dus anders zien, maar dit gebeurt door het krijgen van covid of een andere besmettelijke ziekte”, verduidelijkt hij.

Wat moedermelk doet, is daarom antilichamen aanmaken om de infectie te bestrijden. Om deze reden is het antwoord op de vraag die we onszelf stellen bot: is het normaal dat het van kleur verandert als de zogende vrouw positief is voor SARS-CoV-2?

Borstvoeding en positief voor COVID-19

De gezondheidsautoriteiten raden aan om borstvoeding te blijven geven, met uitzondering van specifieke medische contra-indicaties die specifiek zijn voor een bepaald geval, voor het geval de moeder positief is voor COVID-19. De Wereldgezondheidsorganisatie doet het en ook het Voedings- en Borstvoedingscomité van de Spaanse Vereniging voor Kindergeneeskunde (AEP).

Beide bevelen het aan omdat verbetert de overleving van pasgeborenen en baby’s en “heeft het potentiële voordeel dat het antistoffen tegen het coronavirus van de moeder op het kind overdraagt”, geeft de Spaanse Vereniging voor Kindergeneeskunde (AEP) aan. De twee genoemde entiteiten herinneren zich, ja, het belang van extreme hygiënemaatregelen: veelvuldig handen wassen, vooral voor het aanraken van de baby, reinigen en desinfecteren van oppervlakken en gebruik van een masker tijdens het geven van borstvoeding.

Wetenschappelijk bewijs ondersteunt dit argument waarover een brede consensus bestaat, hoewel er nog steeds verschillende wetenschappelijke studies worden uitgevoerd. In Spanje werden afgelopen juni, zonder verder te gaan, twee van de eerste ter wereld gepresenteerd.

Ze werden geleid door onderzoekers van het Institute of Agrochemistry and Food Technology (IATA-CSIC), de Higher Council for Scientific Research (CSIC) en het Hospital Clínico de València, en waren gericht op het bepalen van de impact die infectie door het coronavirus SARS -CoV-2 heeft op borstvoeding.

Een van de twee werken, beide opgenomen in de MilkCorona-studie, een multidisciplinair initiatief onder leiding van de IATA-CSIC-onderzoeker María Carmen Collado en Dr. Cecilia Martínez Costa, van de Pediatrische Dienst van het Hospital Clínico Universitario de València, “bepaalde de aanwezigheid, concentratie en persistentie van specifieke antilichamen tegen SARS-CoV-2 in moedermelk ”, legde het ministerie van Volksgezondheid destijds uit.

“De belangrijkste conclusie is dat virus-RNA werd niet gedetecteerd in een van de geteste moedermelkmonsters en bovendien vertoonden de meeste monsters specifieke antilichamen tegen het virus met een grote variabiliteit tussen vrouwen”, benadrukt hij in zijn conclusies, die de aanbeveling van de gezondheidsautoriteiten om door te gaan met borstvoeding versterken. “Deze resultaten ondersteunen duidelijk het belang van het systematisch aanbevelen van borstvoeding in alle gevallen waarin de moeder weinig of geen symptomen heeft”, betoogde Dr. Martínez Costa bij de presentatie van de resultaten van het onderzoek afgelopen zomer.

We hopen dat je ons artikel Kleurveranderingen van moedermelk
leuk vond en alles wat met gezondheid te maken heeft, babynamen, dingen die met baby’s te maken hebben. .

 Kleurveranderingen van moedermelk
  Kleurveranderingen van moedermelk
  Kleurveranderingen van moedermelk

Interessante dingen om de betekenis te weten: Naam

We laten hier ook onderwerpen achter die verband houden met: Naam